• Möller's Tran Norweski

  Möller's Tran Norweski stanowi uzupełnienie codziennej diety w niezbędne nienasycone...

 • Möller's Forte

  Möller’s Forte z tranem to skoncentrowane źródło kwasów omega-3 i witaminy D tylko w 2 kapsułkach...

 • Möller's 50+ Tran Norweski

  Möller's 50+ Tran Norweski został opracowany specjalnie z myślą o osobach po 50. roku...

 • Möller's Omega-3 Rybki

  Möller’s Omega-3 Rybki to pyszne żelki owocowe, bogate w kwasy omega-3 oraz...

 • Möller's Serce

  Moller’s Serce zawiera unikalne połączenie kwasów omega-3 EPA, DHA oraz ALA, a także witaminę E. Składniki zawarte w...

Zapisz się do
NEWSLETTERA!

 • promocje! konkursy!
 • rabaty na produkty
Zapisz się

Zapytaj eksperta

Chcesz porozmawiać o tranie ze specjalistą? Zadaj pytanie naszemu ekspertowi.

dowiedz się więcej

DLA KOBIET KARMIĄCYCH

Aby dzieci rosły w pełni sił.

 

Karmiące mamy coraz częściej zdają sobie sprawę, że dieta ma kolosalny wpływ na ich dzieci. Matka wraz z pokarmem przekazuje niemowlęciu swoje nawyki żywieniowe, uczy i przyzwyczaja je do smaków, które niebawem będą włączane do jego diety. Nie wszyscy jednak wiemy, że pokarm matki jest jedynym źródłem substancji odżywczych, w tym wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3, dla karmionego piersią maluszka. Eksperci zwracają szczególną uwagę na rolę jaką kwasy omega-3 odgrywają w życiu Mamy i Maleństwa.

Każda mama chce, aby jej pociecha była zdrowa i szczęśliwa. Aby tak się stało, karmiąca mama powinna, między innymi, zweryfikować swój codzienny jadłospis. Czy znajdują się w nim składniki konieczne dla rozwoju malca, w szczególności nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3?
Zgodnie z przyjętymi przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności oświadczeniami zdrowotnymi spożywanie kwasów omega-3 przez matkę wspomaga prawidłowy rozwój mózgu i oczu u płodu i dzieci karmionych piersią.

Kwasy tłuszczowe w mleku

Skład diety matki karmiącej piersią wpływa na jakość tłuszczów w jej mleku. Ważne jest, aby w mleku matki karmiącej była właściwa proporcja kwasów tłuszczowych, aby zawierało ono dużą ilość kwasów omega-3, niezbędnych do prawidłowego rozwoju dziecka (zob. omega-3).

Wzbogacenie diety w kwasy tłuszczowe omega-3 powinno opierać się na propagowaniu spożycia ryb. Ryby słodkowodne, takie jak karp czy okoń, nie są źródłem kwasów omega-3. Kwasy te znajdują się natomiast w tłustych rybach morskich (zob. omega-3). Kobiety ciężarne, karmiące piersią i małe dzieci powinny szczególnie zwracać uwagę na jakość produktów rybnych w żywieniu (aby pochodziły z nieskażonych akwenów morskich. Ponieważ morza i oceany są coraz bardziej zanieczyszczone, alternatywnie proponuje się podawanie specjalnych suplementów. Powinny one być dobierane ze względu na dawkę i jakość kwasów omega-3.

Matki karmiące powinny spożywać 200 mg kwasu omega-3 DHA dziennie ponad zalecane dzienne spożycie kwasów tłuszczowych omega-3 dla dorosłych.

1 EFSA (European Food Safety Authority) – Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności

Szczęśliwe Dziecko, Szczęśliwa Mama

Möller’s jest partnerem akcji „Szczęśliwe Dziecko, Szczęśliwa Mama” prowadzonej przez Fundację Szczęśliwe Macierzyństwo. W ramach organizowanych w całej Polsce spotkań, można wykonać USG 2D i 4D oraz konsultować się ze specjalistami, w tym ekspertem Möller’s. Zobaczcie jak przebiegają te spotkania!Masz pytania? Zadaj je naszemu ekspertowi!