Omega-3 jest niezbędne dla Twojego mózgu!

Czy wiesz, że żadne inne narządy w Twoim ciele nie potrzebują tak dużo kwasów tłuszczowych omega-3 DHA jak mózg i siatkówka oka?

Kwas DHA stanowi 40% tłuszczów w mózgu, 60% w siatkówce oka. Sygnały wzrokowe są przekazywane z siatkówki do mózgu, a następnie odpowiedź biegnie do innych narządów ciała. Im szybciej te wiadomości między komórkami będą przesyłane, tym szybciej będziesz postrzegać rzeczy oraz je rozumieć, a także układać litery w słowa i słowa w zdania. Jest to równie ważne dla dzieci i dorosłych, którzy realizują małe i duże zadania w szkole, w pracy, jak i w domu.

Badania wykazują, że istnieje zależność między spożyciem kwasów tłuszczowych omega-3 DHA i utrzymaniem prawidłowego funkcjonowania mózgu*. Organizm nie jest w stanie wyprodukować DHA samodzielnie, więc niezbędne jest jego uzupełnianie z pożywienia lub dobrej jakości suplementów. Tran Möller’s ma szczególnie wysoką zawartość naturalnego, wysokiej jakości DHA ze świeżych ryb. Jedna łyżka stołowa Tranu Möller’s (5 ml) pokrywa zalecane dzienne zapotrzebowanie na kwasy omega-3. Dla dorosłych, którzy nie lubią smaku tranu, wygodnym i przyjemnym rozwiązaniem będą kapsułki Möller’s Forte z Tranem. Alternatywą dla Tranu Möller’s dla dzieci są pyszne żelki – Möller’s Omega-3 Rybki!

*Korzystny efekt przy dziennym spożyciu 250 mg DHA i EPA.